Blog

Blog jest uzupełnieniem wiedzy przekazywanej w filmach. Wiele spośród poruszanych w nich tematów potrzebuje rozwinięcia. Dlaczego? Ponieważ filmy z założenia omawiają podstawy. Mają dać Ci pigułkę niezbędnej wiedzy. W artykułach rozszerzam zakres informacji w subiektywny sposób.

Automaniaczka to moje autorskie miejsce i to ja podejmuję decyzję, o czym warto Ci więcej powiedzieć. A że lubię motywować kobiety do poszerzania wiedzy, więc.. będzie o czym czytać, a może i słuchać. Nie kieruję się trendami ani stereotypami typu „baba za kierownicą” czy „po co kobiecie to wiedzieć”.

A co mną kieruje? O tym przeczytasz na stronie Automaniaczka

Wydaj swój krzyk i obroń się

Wydaj swój krzyk i obroń się

W filmach dotyczących bezpieczeństwa spotkasz materiały mówiące o samoobronie i Krav Madze. Robie je po to, aby zwrócić Twoją uwagę na to, że bezpieczeństwo to nie tylko przestrzeganie przepisów, dozwolonej prędkości, bycia widoczną na drodze. To Twoje codzienne wybory: czemu poświęcasz uwagę idąc w nieznane miejsce, co komunikujesz ciałem, czy obserwujesz otoczenie, w końcu – czy potrafisz się obronić, choćby wydając z siebie krzyk Wojowniczki.

czytaj dalej
Historia Automaniaczki

Historia Automaniaczki

Moje początki przygody z samochodem były jak jazda na wstecznym. Prawko zrobiłam w trzeciej klasie liceum, bo wszyscy robili. Koledzy dostawali potem samochody od rodziców, a ja mogłam co najwyżej jeździć w weekendy z ojcem siedzącym na prawym fotelu. A to nie był dobry pomysł.

czytaj dalej
Share This